Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz : Przykłady projektów : Wnętrza prywatne : Pokój dzienny - salon :

Stylizowany pokój dzienny z kominkiem


W tym salonie, zaaranżowanym w dość osobliwy i niespotkany sposób czuć ślady historii. W tak urządzonym wnętrzu, na kilometr możemy odczuć przeszłość. Pomieszczenie inspirowane stylem Ludwika XIV, nazywanego Królem Słońca.

Pokój dzienny z kominkiem

Podłoga łączona, niespotykana w zwykłym domu. Związanie mahoniowego drewna panelowego z płytkami w kolorze karmelu nadaje temu miejscu bardzo dobre i arcyciekawe doświadczenie wizualne zwykłemu odbiorcy. Parkiet egzotyczny w ciemnym kolorze kontrastuje z jasną kolorystyką ścian oraz mebli.

W części kominkowej zastosowano marmur, który nadaje temu pomieszczeniu elegancję oraz luksus. Oświetlenie które zawsze gra pierwsze skrzypce, doskonale odegrało swoją role. Uwydatnia walory tego pomieszczenia, podkreśla te szczegóły, na które warto zwrócić uwagę. 

Przestrzeń między oknami wypełniona została ozdobną sztukaterią, idealnie wkomponowującą się w atmosferę tego miejsca. W oknach zasłony, wystylizowane na wzór XIV-wiecznych. Dodatkowo, historyczne podłoże nadaje temu pomieszczeniu kolumna wbudowana w ścianę. 

Na środku salonu, kanapa w kolorze bitej śmietany oraz stylizowany stolik w kolorze śnieżnobiałym, który idealnie pasuje do szafeczki pod telewizorem. 

Kolorystyka utrzymana w kolorach ciemnych, lecz pogodnych a zarazem luksusowych. Przeplatają się tu biele wraz z karmelami oraz ciemnymi brązami. Doskonale dobrane do pozostałej części domu, możemy śmiało powiedzieć, że efekt luksusu jest uzyskany jak najbardziej. 

Projektantka zamierzała uzyskać efekt nowoczesności wraz z XIV-wieczną historią.

   
Epigraf Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz | Mapa strony | Kontakt | Polityka prywatności
Oferta specjalna | Przykładowy projekt
  Realizacja: Dianthus