Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz : Przykłady projektów : Wnętrza prywatne : Pokój dzienny - salon :

Pokój dzienny z kominkiem


Ciepłe, intensywne barwy przywodzą na myśl zachód słońca gdzieś na południu Afryki oraz piaszczystą pustynię. To salon dla zdecydowanych i tych, którzy nie boją się wyrażać uczuć. Dominujące tutaj kolory - ceglasto -pomarańczowy - wprowadziły egzotyczną aurę. Wszystko to zasługa koloru. Połączenie czerwieni, beżu i elementów ciemnego brązu zdecydowanie podnosi temperaturę wnętrza - to świetny pomysł na niedogrzane pomieszczenia, sprzyjający gorącym uczuciom.

Pokój dzienny z kominkiemPokój dzienny z kominkiem w rogu pokoju, który nadaje wnętrzu ciepłą atmosferę oraz miejsce gdzie podczas zimnej zimy można ogrzać się w towarzystwie najbliższych. Kominek został podkreślony odpowiednią kolorystyką oraz okładzina drewnianą dookoła paleniska.

W pomieszczeniu występuje naprzemienny układ kolorystyk: barwa beżu i stonowana ceglasta pomarańcza. Idealnie komponują się razem, przebywając w tym pomieszczeniu możemy wrócić wspomnieniami do ciepłych dni spędzonych w gorącej Afryce. 

Wzdłuż ściany z kominkiem na wspornikach z karton-gipsu umocowana została kamienna półka, która nadaje temu miejscu oryginalności oraz luksusu. 

Pokój oświetlany jest centralnie, co ułatwia komunikację wśród domowników. Nad kominkiem sufit wygięty w łuk z oświetleniem halogenowym. To właśnie światło gra tutaj pierwszoplanową rolę - wyszczególnia te elementy domu, na które warto zwrócić uwagę.

Dodatkowo, umieszczona tutaj roślina doniczkowa, sprawia wrażenie, iż domownicy kochają naturę. Doskonały kontrast między kwiatem a ścianami w kolorze ceglastej pomarańczy, podkreśla jej kolor.

   
Epigraf Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz | Mapa strony | Kontakt | Polityka prywatności
Oferta specjalna | Przykładowy projekt
  Realizacja: Dianthus