Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz : Przykłady projektów : Wnętrza prywatne : Pokój dzienny - salon :

Pokój dzienny z jadalnią


Bez historii ani rusz, ale tym razem obeszło się bez malarstwa dawnych mistrzów i kosztownej wyprawy po antyki. Kluczowy element – ciężki, marmur – to absolutnie wystarczający motyw historyzujący w tym wnętrzu. W towarzystwie nowoczesnych mebli natychmiast przykuwa uwagę i fascynuje poziomem skomplikowania, nawet jeśli pojawia się tylko na niewielkim fragmencie muru. Do przeszłości możemy zaliczyć tutaj również kolumny, stylizowane nóżki oraz renesansowe ekspozycje w korytarzyku pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym.

Pokój dzienny z jadalnią

Wnętrze nawiązuje do stylu Ludwika XIV, króla Słońca. Co prawda, nie jest ono urządzone w sposób słoneczny, ale bardzo elegancki i luksusowy. Nawiązuje do czasów renesansowych, dzięki czemu możemy poczuć wyjątkowo oraz tak jakbyśmy cofnęli się w przeszłość.

Na ścianie obok kominka znajduje się duże lustro, którego zadaniem jest powielenie kolumny oraz powiększenie w optyczny sposób. 

W miejscu pod TV został obniżony sufit i wygięty w łuk. Koniec zabudowy wsparty został na kolumnie. Kominek z licznymi motywami rzeźbionymi, nadaje całemu mieszkaniu historyczny wygląd. 

W oddali widać jadalnię oraz fragment kuchni. Całe mieszkanie stylizowane jest na XIV- wieczny francuski styl. Nadaje to mu odpowiedniej tajemniczości oraz czuć tutaj historię, zachowaną w każdym zakamarku mieszkania. Widać też, mimo historycznej nuty przewodniej , elementy nowoczesności. Projektantka starała się tak połączyć te dwa, odległe od siebie punkty znajdujące się na osi czasu, aby ze sobą harmonizowały.

   
Epigraf Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz | Mapa strony | Kontakt | Polityka prywatności
Oferta specjalna | Przykładowy projekt
  Realizacja: Dianthus