Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz : Przykłady projektów : Wnętrza prywatne : Łazienka :

Łazienka - wanna na podwyższeniu


Stosunek do łazienek w obecnych czasach ulega głębokim zmianom. Zwyczajna funkcjonalność, to obecnie za mało. Europejczycy coraz częściej skłaniają się ku koncepcji salonu kąpielowego, łączącego atmosferę prywatności z komfortem nowoczesnego miejsca odnowy biologicznej i relaksu. Nie bez znaczenia jest dla nas również styl. Obecna łazienka została urządzona w stylu francuskiej XVIII- wiecznej łaźni, z dużą, okrągłą wanną umieszczoną na podwyższeniu. Taka duża wanna, zaspokaja potrzeby dwóch osób, nawet gdyby korzystały one z niej jednocześnie.

Łazienka z okrągłą wanną

Luksusowa, okrągła wanna na specjalnym stopniu stała się inspiracją dla innych pojawiających się w łazience rozwiązań.

Motyw koła obecny jest w kształtach ceramiki sanitarnej i baterii. Do tego niezwykłego salonu kąpielowego, położonego przy małżeńskiej sypialni, wchodzi się przez drzwi z mlecznego szkła.

O wyjątkowości tego wnętrza  przemawia zdecydowanie podłoga wykonana z ozdobnego marmuru. Niezaprzeczalnym plusem i niekwestionowaną „gwiazdą” jest ogromna, dwuosobowa wanna w dekoracyjnej, marmurowej obudowie, której do kompletu dobrano imponujące miejsce na kinkiety z oświetleniem w bardzo podobnym kolorze. Bardzo ciekawa i dość niespotykana bateria łączy stary styl barokowy z nowoczesnością.

W pomieszczeniu zostało użyte kilka źródeł światła: centralne, kinkiety boczne oraz dekoracyjne-halogeny. Oświetlenie punktowe umiejscowione w schodkach wykonanych z płytek za wanną nadają miejscu bardzo ciepły i wręcz starofrancuski styl.

   
Epigraf Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz | Mapa strony | Kontakt | Polityka prywatności
Oferta specjalna | Przykładowy projekt
  Realizacja: Dianthus