Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz : Przykłady projektów : Wnętrza prywatne : Łazienka :

Łazienka stylizowana


Najstarsze łaźnie na świecie zawdzięczamy Grekom, Rzymianom, Egipcjanom oraz Chińczykom. Słynne termy stabiańskie odkryte w Pompejach, datowane na II stulecie przed naszą erą, składały się z obszernego kompleksu budynków takich jak basen, szatnia, osobne pomieszczenie z gorącą wodą, łaźnią parową, czy łaźnią suchą. Wyposażone w centralne ogrzewanie, wykładane zdobioną ceramiką, służyły mieszczanom za miejsce spotkań, relaksu i odnowy biologicznym.
Projekt ten nawiązuje do tych czasów głównie swoją aranżacją oraz doborem dodatków.

Łazienka - aranżacja oświetlenia

Nie jest to łazienka w stylu nowoczesnym, ale za to bardzo oryginalna i gustowna. Wchodząc do niej, przenosimy się w zamierzchłe czasy. Mimo  tego, że łazienka nie jest taka przestrzenna jak w czasach gdy kąpiele były modne w łaźniach miejskich, spokojnie w wielkiej okrągłej wannie znajdzie się miejsce dla dwóch osób. Na ścianie widoczne są dwie płaszczyzny pokryte stiukiem obramowane sztukaterią, na których tle umieszczono kinkiety.

Oświetlenie spełnia w łazience bardzo ważną rolę, nadaję jej odpowiedni klimat przez co wprawia nas w odpowiedni nastrój tuż przed snem. Sztukateria jest w mocnym kolorze bordowym, taki sam kolor występuje we wnękach po obu stronach toalety. Muszla toalety w kształcie opływowym, co ułatwia dbanie o czystość.

Umywalka wsparta na kamiennym toczonym postumencie. Jej kształt oraz kolor jest dokładnie taki sam jak w przypadku sedesu. Przez co, cała łazienka, mimo pstrokatej podłogi, doskonale współgra ze sobą.

Pierwszą rolę gra tutaj duże, powieszone tuż nad umywalką lustro, które optycznie powiększa to pomieszczenie.

   
Epigraf Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz | Mapa strony | Kontakt | Polityka prywatności
Oferta specjalna | Przykładowy projekt
  Realizacja: Dianthus