Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz : Przykłady projektów : Wnętrza prywatne : Łazienka :

Łazienka stylizowana z dużym lustrem


Łazienka stylizowana z okrągłą wanną narożną. Stylizacja na barok z początku XVIII wieku oczarowuje precyzją detali, godną starofrancuskich pałaców. Bez autentycznych przedmiotów z przeszłości, przywołana została atmosfera czasów królowej Francji Marii Leszczyńskiej, która była polką, gdyż jej ojciec był polskim królem w latach 1705-1709.

Łazienka

Wystrój wnętrza inspirowany stylem osiemnastowiecznych francuskich łaźni, doskonale przypomina nam historię i uzmysławia, że to co stare może być bardzo piękne i oryginalne w dzisiejszych czasach.

Na podwyższeniu podłogi ustawiono narożną okrągłą wannę, która nie tylko będzie służyła do zwykłych kąpieli. Może nawet we dwójkę kąpać się bądź relaksować i poczuć się jak francuska rodzina królewska .

We wnęce znajduje się duże lustro, powiększające małe pomieszczenie oraz pozwala oglądanie się podczas oraz po kąpieli. W odbiciu lustrzanym widzimy z jaką precyzją projektantka nawiązała do XVIII-wiecznych czasów. Doskonale dobrane dodatki, w postaci odpowiedniego koloru zasłon, kolorów płytek z wyszczególnieniem i podkreśleniem miejsca umywalki oraz sedesu w postaci ciemnych, bordowych płytek, kolorem zabudowy wanny oraz witrażem w drzwiach, idealnie wkomponowują się w barokowy, francuski styl.

Płytki na podłodze wyznaczają granicę pomiędzy częścią, która jest odpowiedzialna za nasz relaks, a częścią, której używamy znacznie częściej. Ze względów praktycznych, dolne fragmenty ścian narażonych na zachlapanie oraz posadzkę wykończono odpornymi na wodę tapetami ściennymi.

   
Epigraf Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz | Mapa strony | Kontakt | Polityka prywatności
Oferta specjalna | Przykładowy projekt
  Realizacja: Dianthus