Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz : Przykłady projektów : Wnętrza prywatne : Kuchnia - jadalnia :

Kuchnia z półwyspem


Własne mieszkanie powinno współgrać z naszym gustem, lokum przeznaczone do wynajęcia ma podobać się wszystkim. Jak widać, projekt ten spełnia wymogi "estetycznej średniej krajowej" aranżacji.

Kuchnia

Potencjalnymi lokatorami tego mieszkania są młodzi ludzie. Można tu odpocząć, popracować, zaprosić znajomych, nie zaprzątając sobie głowy nadmiernym dbaniem o porządek. Nie ma tu natłoku mebli, sążnistych firan ani kolekcji bibelotów, a jednak całe mieszkanie ma niepowtarzalny klimat.W przestrzeni salonu i kuchni udało się go stworzyć poprzez konsekwentnie prowadzoną grę dużych, jednolitych, kontrastujących ze sobą powierzchni. W takiej relacji pozostają podłogi w kolorze orzecha kanady w połączeniu z jasnymi płytkami w części kuchennej. W jasnej, złocistej tonacji elementy kuchennej zabudowy w kolorze klony thansau. Ten sam materiał pojawia się w jadalni.

Najbardziej wyrazistym elementem otwartej kuchni, organizującym jej przestrzeń, jest półwysep z imponującym zlewozmywakiem. Mamy tu też do czynienia ze śmiałym połączeniem funkcji blatu roboczego ze stołem jadalnianym. Można powiedzieć, że to właśnie zlewozmywak stanowi serce tej kuchni. W jego sąsiedztwie domownicy spożywają posiłki, to także ulubione miejsce gości, co czyni z półwyspu nie tylko blat roboczy i stół, ale także bar. Tym samym nudna czynność zmywania zmienia swój charakter, stając się okazją do towarzyskich pogawędek.

W salonie sofa w kolorze złotego kłosa efektownie komponuje się z kuchnią ale także kontrastuje z podłogą w kolorze mahoniu. Mały, kwadratowy stolik o mlecznym zabarwieniu szkła, pod którym leży jasna wykładzina nadają wnętrzu niekonwencjonalny wygląd.

   
Epigraf Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz | Mapa strony | Kontakt | Polityka prywatności
Oferta specjalna | Przykładowy projekt
  Realizacja: Dianthus