Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz : Przykłady projektów : Wnętrza prywatne : Kuchnia - jadalnia :

Kuchnia z jadalnią - zabudowa wyspy


Kuchnia jest jednym z najtrudniejszych pomieszczeń do urządzenia według feng shui. Jak mówi teoria pięciu żywiołów kuchnia jest też najważniejszym pomieszczeniem w domu, a feng shui określa ją jako żywioł ognia. Ciepłe drewniane podłogi, meble w nowoczesnym i niespotykanym stylu oraz wiele dodatków , które nadają temu miejscu niepowtarzalny wygląd, sprawiają że przytulna kuchnia jest miejscem najczęstszych spotkań rodzinnych.

Kuchnia
Kuchnia urządzona w stylu feng-shui. Do tej formy nawiązują owalne przedmioty, wejście do salony, zlewozmywak czy żyrandole. Według tych zasad, energia przy owalnych kształtach krąży o wiele bardziej swobodnie i nie jest zaburzana przez złą energię - sha.

Pomieszczenie wyróżnia się nowoczesnością ze względu na układ mebli. Kuchnia z wyspą na środku, na której znajduję się owalny, stalowy zlewozmywak oraz płyta gazowa, nad którą wisi kominowy okap doskonale harmonizuje się z całością pomieszczenia oraz nawiązuje do awangardowości.

Szafki po prawej stronie, wykonane ze szkła satynowego, utwardzonego o zabarwieniu mleka idealnie wkomponowują się w zimny mur, który widzimy na ścianie tuż pod nimi.

Po lewej stronie znajdujemy duży stół, w kolorze ciemnej wiśni. nogi krzeseł wykonane z tego samego rodzaju drewna z jasnymi obiciami nawiązują do jasnego blatu roboczego na wyspie. W tle, przez otwarty otwór widzimy jasny fotel oraz ścianę wykonaną z zimnego i surowego muru.
Ściany podzielone według koloru na tropikalną pomarańczę oraz na groszek zielony kontrastują oraz łamią przeciętność tego miejsca.

   
Epigraf Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz | Mapa strony | Kontakt | Polityka prywatności
Oferta specjalna | Przykładowy projekt
  Realizacja: Dianthus