Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz : Porady architekta :

Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały?


Kolor wnętrza - jego wybór mają wpływ nie tylko na samopoczucie użytkownika, ale także na charakter pomieszczenia.

    Róże są wesołe, radosne, pozytywne i kobiece.     Czerwienie są zmysłowe i luksusowe. Kolory czerwone i różowe bardzo dobrze się ze sobą komponują. Można je zastosować w wytwornym salonie jak i w przytulnej sypialni.

    Jasne odcienie pomarańczowe tworzą ciepły nastrój, są przytulne i wzmacniają kreatywność.     Ciemne tony pomagają uzyskać równowagę wnętrza. Dobrym uzupełnieniem pomarańczy jest     brąz,     turkus i     zimne szarości.

    Kolory żółte dają we wnętrzu słoneczny efekt. Intensywne odcienie wzmacniają pracę mózgu. Odcienie koloru żółtego pasują do zieleni i pomarańczy. Zestawienie żółcieni i błękitów sprawdza się, gdy chcemy wykreować świeży nastrój.

    Zielenie wprowadzają do wnętrza harmonię, działają relaksująco i uspakajająco. Kolory zielone budują równowagę pomieszczenia.     Ciemniejsze odcienie zieleni współgrają niemal z każdym kolorem. Wszystkie barwy zielone do siebie pasują.

    Niebieskie kolory sprzyjają relaksowi, wprowadzają nastrój medytacyjny. Tak samo jak zielenie, wszystkie odcienie tego koloru do siebie pasują. Odcienie zieleni i niebieskiego harmonizują ze sobą na każdym poziomie nasycenia.

    Fiolety są stymulujące, jego odcienie o zabarwieniu błękitnym, działają uspokajająco. Nie każde odcienie fioletu ze sobą współgrają, gdyż ich połączenie może być zbyt intensywne. Fiolety ładnie komponują się z kolorami zielonymi.     Błękitne fiolety korzystnie komponują się z zimnymi błękitami, czerwone fiolety pasują do kolorów różowych.

    Szarości,     biele,     odcienie czerni oraz ich połączenie sprawdza się jako klasyczne tło. Szarości oraz barwy neutralne dobrze łączą się z niemal wszystkimi kolorami, tworząc bardzo oryginalne wnętrze.

   
Epigraf Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz | Mapa strony | Kontakt | Polityka prywatności
Oferta specjalna | Przykładowy projekt
  Realizacja: Dianthus 
0.030903816223145 sek