Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz : Porady architekta :

Jak zasłonić duże okna?


Obecnie okna stały się prawie niewidoczną przegrodą między wnętrzem i zewnętrzem. Ściana zieleni, piękny ogród to wymarzona dekoracja pomieszczenia. Czasem jednak posiadając duże okna nie mamy tak ładnego widoku, wpada za dużo światła i trzeba się zasłonić.

Okna starego typu potrzebują oprawy w postaci zasłon i firan, jest to dla nich swoista rama.

Duże, nowoczesne okna współczesne dobrze prezentują się w oprawie z jednobarwnych, prostych tkanin. Najlepiej jeśli tkaniny są miękkie takie jak np. len, płótno, bawełna.Tkaniny te powinny zwieszać się w bardzo prosty sposób. Aby tkaninie nadać charakteru można dodatkowo zastosować ozdobne koraliki, taśmy, spinki do podpinania itp.

Bardzo dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych oknach są rolety. W zależności od ilości wpadającego światła możemy częściowo lub całkowicie zasłonić okno. Rolety można mocować do ościeżnic i ram okiennych oraz do ścian czy sufitów. Bardzo modne są rolety rzymskie. Polecane są w szczególności do bardzo dużych okien.

Dość powszechne jest również zastosowanie żaluzji poziomych. Na rynku żaluzje występują w bardzo bogatej gamie kolorystycznej. Szczególnie polecane są żaluzje drewniane, które bardzo ładnie prezentują się we wnętrzach, nadają im specyficznego charakteru.

   
Epigraf Epigraf - Projektowanie i aranżacja wnętrz | Mapa strony | Kontakt | Polityka prywatności
Oferta specjalna | Przykładowy projekt
  Realizacja: Dianthus 
0.031468868255615 sek